Powikłania te występowały zwykle u pacjentów, u których choroba utrzymywała się od 10 do 20 lat

Powikłania te występowały zwykle u pacjentów, u których choroba utrzymywała się od 10 do 20 lat

Spotkanie będzie również zawierało najnowsze streszczenia, ale Dagogo-Jack nie mógł wchodzić w szczegóły.

Dodał, że w tegorocznym programie uwzględniono wcześniejsze prośby o więcej informacji na temat obszarów, które zazwyczaj są mniej objęte zasięgiem. Chociaż program będzie wypełniony typowymi, szeroko poruszanymi tematami – takimi jak cukrzyca, choroby tarczycy i problemy z cholesterolem – zwrócona zostanie również uwaga na takie tematy, jak choroby gonad i inne wyzwania związane z męskimi hormonami.

Ten artykuł jest wynikiem współpracy MedPage Today i:

PHOENIX – program prowadzony przez certyfikowanych pielęgniarek diabetologicznych pomagał pacjentom w dostosowywaniu insuliny i poprawianiu kluczowych parametrów cukrzycy – podali naukowcy.

W porównaniu z wartością wyjściową 84 pacjentów w badaniu prowadzonym przez pielęgniarkę zmniejszyło stężenie hemoglobiny glikozylowanej A1c z 10,6% do 8,9% (PP

Punkty akcji

Zwróć uwagę, że to badanie zostało opublikowane jako streszczenie i zaprezentowane na konferencji. Te dane i wnioski należy traktować jako wstępne, dopóki nie zostaną opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.W tym retrospektywnym badaniu kohortowym klinika leczenia cukrzycy prowadzona przez pielęgniarkę znacząco poprawiła krótkoterminową kontrolę glikemii u osób, które jednocześnie otrzymywały samodzielne leczenie cukrzycy. trening.

Cohen poinformował o odkryciu w American Association of Clinical Endocrinologists (AACE).

Spośród 45 pacjentów, którzy odbyli jednocześnie w poradni diabetologicznej szkolenie z samokontroli cukrzycy, HbA1c obniżyło się dodatkowo o 1,92% (P

"Nasze badanie wykazało, że prowadzona przez pielęgniarkę poradnia leczenia cukrzycy może być skutecznym źródłem pomocy w poprawie kontroli glikemii przynajmniej w krótkim okresie," Cohen napisał.

Wraz ze współpracownikami dokonał przeglądu pacjentów, aby określić, którzy z nich uczestniczyli w co najmniej dwóch sesjach w Poradni Leczenia Diabetologicznego, identyfikując 84 z tych osób. Zidentyfikował również 45 pacjentów, którzy otrzymali dodatkowe instrukcje dotyczące opieki domowej.

"Poradnia Leczenia Diabetologicznego została utworzona w przychodni środowiskowej, która historycznie wiązała się z dużymi opóźnieniami w uzyskiwaniu wizyt u lekarza," Cohen wyjaśnił. Klinika została zaprojektowana jako źródło, które może zapewnić terminową i lepszą opiekę diabetologiczną osobom ze słabo kontrolowaną cukrzycą.

W typowej poradni diabetologicznej, dyplomowani pielęgniarki diabetologiczni prowadzą jedynie szkolenie z samodzielnego leczenia cukrzycy. W poradni specjalistycznej pielęgniarka – pod opieką internistów przez okres do 3 miesięcy – inicjuje stosowanie insuliny, a także pomaga pacjentom w doborze dawki insuliny do optymalnej. Poinformował, że program samokontroli został wcześniej zatwierdzony jako metoda poprawy kontroli glikemii. "Jednak wpływ poradni lekarskiej prowadzonej przez pielęgniarki na kontrolę glikemii był wcześniej nieznany," stwierdził.

"Poradnia medyczna prowadzona przez pielęgniarki znacząco poprawiła krótkoterminową kontrolę glikemii," – stwierdził Cohen. "Młodsi pacjenci i ci z wyższą wyjściową wartością HbA1c wiązali się z wyższym obniżeniem HbA1c. Zmniejszenie HbA1c było 2,5-krotnie większe u pacjentów, którzy przeszli jednoczesny trening samokontroli cukrzycy niż u tych, którzy tego nie zrobili."

"Dlatego wszyscy pacjenci w poradni leczenia powinni przejść jednoczesne szkolenie z samodzielnego leczenia cukrzycy, aby uzyskać maksymalne korzyści kliniki," zasugerował.

Komentując streszczenie dla MedPage Today, lek. Med. Sandra Weber, wiceprzewodnicząca komitetu programowego dorocznego spotkania AACE, stwierdziła, że ​​wydaje się, iż kluczowym elementem programu był udział pielęgniarki w samozarządzaniu program.

"Wykazali, że istniał program szkoleniowy dotyczący samodzielnego leczenia cukrzycy, który był częścią kliniki prowadzonej przez pielęgniarki, a kiedy przyjrzeli się poziomom HBA1c w grupie, która przeszła szkolenie w zakresie samokontroli, zauważyli znaczną różnicę w HbA1c," Powiedział Weber. "Niepokojące jest jednak to, że druga populacja, która nie przeszła szkolenia z samodzielnego leczenia cukrzycy, nie zauważyła istotnego spadku poziomu HbA1c. Wiemy, że programy samodzielnego leczenia cukrzycy odniosły sukces, więc tak naprawdę ważne pytanie brzmi: czy część programu dotycząca samokontroli cukrzycy musi być częścią tego programu prowadzonego przez pielęgniarki."

Sukces osiągnięty w specjalnej klinice podkreśla potrzebę poprawy dostępu pacjentów do takich programów, powiedział Weber.

Ujawnienia

Weber i Cohen nie ujawnili żadnych istotnych informacji.

Główne źródło

Amerykańskie Stowarzyszenie Endokrynologów Klinicznych

Źródło: Cohen J, et al "Wpływ poradni diabetologicznej prowadzonej przez pielęgniarki na kontrolę glikemii" AACE 2013.

,

Ten artykuł jest wynikiem współpracy MedPage Today i:

FILADELFIA — "Diabulimia" to mało znana, ale niebezpieczna praktyka, w której chorzy na cukrzycę typu 1, głównie kobiety, wstrzymują podawanie insuliny, aby schudnąć.

American College of Endocrinology (ACE) przygotowało krótki film instruktażowy o diabulimii z przesłaniem, że zaburzenie to można pokonać.

Chociaż termin „diabulimia” jest stosunkowo nowy, zaburzenie nim nie jest ”- powiedział MedPage Today, MD Jeffrey R. Garber, były prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Endokrynologów Klinicznych (AACE).

Po raz pierwszy zetknął się z tym zaburzeniem lata temu, gdy grupa pacjentów z cukrzycą wydawała się doświadczać powikłań cukrzycowych, takich jak gastropatia i neuropatia autonomiczna, które były o wiele za wcześnie na przebieg choroby.

"Powikłania te występowały zazwyczaj u pacjentów, u których choroba utrzymywała się od 10 do 20 lat. Ale te kobiety miały to mniej niż 10 lat," powiedział Garber, który jest w Harvard Medical School w Bostonie.

To, co łączy wszystkie te kobiety z cukrzycą typu 1, to zaburzenia odżywiania, powiedział.

W jednym badaniu 234 kobiet z cukrzycą typu 1 stwierdzono, że 30% zgłosiło ograniczenie podawania insuliny na pewnym etapie życia w celu utraty wagi (Diabetes Care 2008; 31: 415–419).

Obserwując kobiety przez 11 lat, naukowcy odkryli, że ci, którzy ograniczyli insulinę, mieli zwiększone wskaźniki powikłań cukrzycy, skrócili długość życia i zwiększone ryzyko śmiertelności.

Czynniki, które były związane z ograniczeniem podawania insuliny, obejmowały nasilenie objawów zaburzeń odżywiania się, dystres charakterystyczny dla cukrzycy, ogólne objawy psychologiczne oraz strach przed hipoglikemią na początku badania.

Wideo ACE przedstawia Kathryn Ackerman, MD, MPH, ze szpitala dziecięcego w Bostonie; trener fitness Tarin Jackson, który ma cukrzycę typu 1, ale nigdy nie chorował na diabulimię; i ocalała z diabulimii Maryjeanne Hunt, autorka nowej książki Eating to Lose: Healing from a Life of Diabulimia.

W filmie Hunt powiedział, że zwiększone zainteresowanie jedzeniem związane z leczeniem cukrzycy typu 1 jest czynnikiem ryzyka diabulimii. Ponadto insulina sprzyja tyciu.

Garber powiedział, że im bardziej ktoś ma kontrolę nad poziomem cukru we krwi, tym mniej stopniowy jest przyrost masy ciała. Ale pacjenci często rekompensują sobie nadmiernie. "To pułapka na przybieranie na wadze," powiedział. "Jeśli masz skłonność do niskiego poziomu cukru, dodatkowa insulina zwiększa wagę. Ale te kobiety zdają sobie sprawę, że jeśli wstrzymają lub zmniejszą dawkę insuliny, wydalą cukier i utrzymają wagę na niskim poziomie."

Garber powiedział, że jedyne pytanie, które pracownicy służby zdrowia mogą zadać młodym kobietom z cukrzycą typu 1, brzmi: czy kiedykolwiek przyjmowałaś mniej insuliny niż potrzebujesz?

Możliwe objawy diabulimii obejmują:

Podwyższony poziom hemoglobiny A1c (HbA1c) Rejestry cukru we krwi niezgodne z wynikami HbA1c Niewyjaśniona utrata masy ciała lub jej zwiększenie Dyskomfort podczas jedzenia lub przyjmowania insuliny w obecności innych Zaabsorbowanie obrazem ciała, wagą lub przyjmowaniem pokarmu

W filmie o diabulimii Hunt powiedziała, że ​​jej perfekcjonizm z planami posiłków stopniowo wkraczał w jej wizerunek ciała, gdy weszła w okres dojrzewania.

Zarówno ona, jak i Jackson zachęcali do aktywnego stylu życia jako ochrony przed diabulimią. W rzeczywistości było to przytłaczające przesłanie na spotkaniu AACE: ćwiczenia i zdrowe odżywianie, wraz z zaangażowaniem lekarzy, aby pomóc pacjentom zachować motywację.

"Ćwiczenia to lek o wartości 10 miliardów dolarów, którego nikt nie przepisuje," – powiedział jeden z uczestników AACE.

Z American Heart Association:

Wytyczne oparte na skuteczności w zapobieganiu chorobom układu krążenia u kobiet

FILADELFIA – Kość to coś więcej niż obojętne repozytorium wapnia, aw rzeczywistości może to być narząd endokrynologiczny, sugerował badacz na spotkaniu American Association of Clinical Endocrinologists.

Według Clifford Rosen, MD, dyrektora badań klinicznych i translacyjnych w Maine Medical Center w Portland, kość może wydzielać białka krwiopochodne, które wpływają na funkcjonowanie innych układów narządów ciała w pewnej odległości od przedziału kostnego.

"Teraz wiemy, że istnieją trzy specyficzne dla kości białka, które są właśnie wytwarzane w kości," Powiedział Rosen. Te białka to:

Czynnik wzrostu fibroblastów 23 (FGF-23), który działa w celu kontrolowania homeostazy fosforu i witaminy D Sklerostyny, która jest wytwarzana przez osteocyty w kości i hamuje tworzenie kości. Osteokalcyna, która wpływa na poziom cukru we krwi i odkładanie tłuszczu

Amgen i kilka innych firm testuje przeciwciała przeciw sklerostynie jako potencjalne lekarstwo na osteoporozę lub przyspieszające gojenie się złamań lub protez stawów.

Firmy pracują również nad komercjalizacją osteokalcyny do leczenia cukrzycy.

"Fakt, że osteokalcyna może pomóc diabetykom, jest zgodny z ideą, że ćwiczenia poprawiają wrażliwość na insulinę," Powiedział Rosen. "Oprócz oczywistych korzyści płynących z ćwiczeń mięśniowych, może też występować w nich komponent szkieletowy," Powiedział Rosen. "Kiedy ćwiczymy, częściej przebudowujemy na hairstim fortesz szkielet; uwalniamy osteokalcynę z naszej kości i ma ona wpływ na komórki tłuszczowe."

Praca własna Rosena rzuciła światło na dynamiczny proces przebudowy kości.

On i jego koledzy wykazali, że utrata masy kostnej jest zwiększona w niskich temperaturach, ale nie z powodu niskiego poziomu witaminy D. W eksperymentach na myszach odkryli, że może być zaangażowany insulinopodobny czynnik wzrostu-1 (IGF-1).

"Myszy narażone na niskie temperatury mają tendencję do bardzo szybkiego utraty kości.

This entry was posted in Blog. Bookmark the permalink.